Vēja pastiprināšanās Latvijā tiek prognozēta piektdien no rīta un dienā. No rīta jūras piekrastē dienvidu puses vējam strauji iegriežoties no ziemeļrietumiem, vēja brāzmas gaidāmas līdz 20-23 metriem sekundē (m/s), un pastāv augsta varbūtība, ka tiks sasniegts arī stipras vētras spēks 25 m/s.

  Dienas vidū vētras spēka vēja brāzmas gaidāmas arī Rīgas jūras līča piekrastē un galvaspilsētā, jo tā ir ļoti pakļauta ziemeļrietumu puses vējiem, kas var brīvi ieskrieties pāri līča akvatorijai.

 No piekrastes tālākos reģionos vēja brāzmas tiek prognozētas ar spēku līdz 20 m/s - rietumu rajonos no rīta un priekšpusdienā, valsts centrālajos rajonos priekšpusdienā un dienas vidū. Latvijas austrumu rajonos vēja brāzmas nepārsniegs līdz 15-18 m/s.  Jaunākās prognozes liecina, ka piektdien vakarpusē virs Zviedrijas dienvidu rajoniem un Dānijas sāks veidoties vēl viens jauns ciklons, kas ātri pārvietosies uz austrumiem pāri Baltijas jūrai, Latvijas dienvidu rajoniem un Lietuvas ziemeļu rajoniem. Šī ciklona izraisītās stiprās vēja brāzmas visvairāk skars Latvijas dienvidu rajonus. Pašreizējās prognozes liecina, ka tieši Kurzemes un Zemgales dienvidos, kā arī Latgalē var tikt novērotas vētras spēka vēja brāzmas.  Stiprais ziemeļrietumu vējš izraisīs arī ūdens līmeņa celšanos piekrastes rajonos, tomēr nozīmīga applūšana netiek prognozēta, jo sākotnējais ūdens līmenis ir zems.