1. Informācijas dienas Latvijas Universitātes Bibliotēkā

Informācijas dienas Latvijas Universitātes Bibliotēkā

Sandra Ranka, LU Bibliotēka

Latvijas Universitātes Bibliotēka aicina topošos studentus LU Informācijas dienu ietvaros no 29. līdz 31.martam apmeklēt LU Bibliotēkas centrālo ēku un nozaru bibliotēkas. Šī skolēniem ir lieliska iespēja iepazīties ar augstskolas bibliotēkas informācijas resursiem un pakalpojumiem, kas studentiem nepieciešami, lai nodrošinātu veiksmīgu studiju procesu.

LU Bibliotēkas nozaru bibliotēkās informācijas dienas noritēs attiecīgo fakultāšu informācijas dienu ietvaros no 29. līdz 31. martam. Līdz ar to studenti, iepazīstoties ar fakultāšu telpām un tiekoties ar mācībspēkiem un studentu pašpārvaldes pārstāvjiem, varēs apmeklēt arī LU Bibliotēkas nozaru bibliotēkas.

LU Bibliotēkas centrālajā ēkā, Kalpaka bulv. 4, informācijas diena būs 30. martā. Tās ietvaros skolēniem, studentiem un visiem interesentiem plkst. 14.00 un 16.00 tiks piedāvāta ekskursija „Grāmatas ceļš bibliotēkā”, kurā varēs iepazīties ar bibliotēkas darba procesiem un apmeklēt bibliotēkas darba telpas, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejamas. LU Bibliotēkas centrālās ēkas lasītavā būs iespējams aplūkot LU Bibliotēkas izdevumu izstādi, kā arī LU Bibliotēkas virtuālās izstādes „LU Bibliotēka 90 fotogrāfijās” prezentāciju, kurā varēs iepazīties ar LU Bibliotēkas portretējumu no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām.

LU Bibliotēka aicina vecāko klašu skolēnus jau pirms studijām augstskolā izmantot LU Bibliotēkas informācijas resursus. Skolēniem ir iespēja piereģistrēties bibliotēkā, rezervēt kopkatalogā nepieciešamos informācijas resursus un izmantot tos uz vietas lasītavā, kā arī iepazīties ar jaunākajiem periodiskajiem izdevumiem un brīvpieejas daudznozaru krājumu. LU Bibliotēkā var izmantot arī elektronisko izdevumu datubāzes – lasīt e-žurnālus un e-grāmatas. Pieejami arī maksas pakalpojumi – kopēšana, drukāšana un iesiešana.