M. Kijaško. Moodle rīks „Blogs”
Mihails Kijaško. Moodle rīks „Blogs”. e-grāmata
1.8. Efektīva bloga prakse
Blogi Moodle sistēmā ir salīdzinoši jauna iespēja, kuru daudzi cilvēki vēl joprojām mācās izmantot. Pašlaik ir maz labu piemēru, kā izmantot blogus apmācības procesā. Lielākā daļa blogu veidojas tikai kā dienasgrāmata, kur lietotāji atstāj nestrukturētas pārdomas par to, ko un kā viņi mācās. Ir grūti saglabāt studentu motivāciju blogu rakstīšanā, īpaši, ja pats skolotājs neizmanto blogus ikdienā.
Lai labāk apgūtu blogu iespējas, iesakām sākt savu blogu Moodle vidē. Šī pieredze jums palīdzēs izprast blogus labāk, tas arī ir vēl viens kanāls, lai sazinātos ar saviem studentiem un kolēģiem.
Vissvarīgākais moments - lai rīks Blogs kļūtu par neatņemamo mācību kursa daļu, ir skaidri jādefinē mērķis studentu blogiem.
Kursa sākumā veiciet aptauju starp jūsu studentiem, lai noskaidrotu, kuriem no viņiem jau ir blogi citos Internet resursos? Kāpēc tie ir izveidoti? Daudziem no jūsu studentiem jau būs profili draugiem.lv, MySpace, Facebook tīklos, kur tie atstāj ziņas saviem draugiem.
Bet blogi sociālajos tīklos ir atšķirīgi no blogiem mācību vidē un jums ir nepieciešams cieši sadarboties ar saviem studentiem, lai radītu efektīvus blogus.
Ir ieteicams ļaut katram studentam noteikt savu mērķi blogam, jo bloga kvalitāte un studenta aizraušana ar blogu rakstīšanu ir tieši proporcionāla tam, cik bloga tēmas ir svarīgas un interesantas studentiem.
Lai studenti būtu ieinteresēti rakstīt blogus, viņiem ir jāzina, ka ir arī auditorija, kas tos lasa. Ziņa, ka kāds lasa jūsu bloga ierakstus, lieliski motivē turpināt rakstīt. Noteikti komentējiet vai nu ar Moodle īsziņu palīdzību, vai mutiski klasē studentu ierakstus, bet, ja students ierakstīja savas privātās pārdomas, ļaujiet tām palikt privātām. Blogs, tāpat kā papīra dienasgrāmata, vienmēr ir personiska lieta, un blogu autoriem ir jābūt pārliecinātiem par to.