4. OPENOFFICE.ORG BASE LIETOŠANAS PAMATI

4.1. Lietotnes atvēršana un sākuma vednis

3.1.1. Lietotnes atvēršana

Lietotni OpenOffice.org Base var atvērt vairākos veidos, piemēram:

  • ar komandu Applications / Office / OpenOffice.org Database:  • lietojot īsinājumikonu uz darbvirsmas vai uz augšējā paneļa, ja tāda izveidota:
  • atverot konkrētu datubāzi.

3.1.2. Lietotnes sākuma vednis

Pēc OpenOffice.org Base atvēršanas tiks piedāvāts sākuma vednis, kas dod iespēju izveidot jaunu datubāzi (Create a new database), atvērt jau iepriekš saglabātu datubāzi (Open an existing database file), kā arī pieslēgties kādai ārējai datubāzei (Connecting to an existing database):
3.1.2.1. Jaunas datubāzes izveidošana

Izvēloties opciju izveidot jaunu datubāzi, nākamajā vedņa solī tiek piedāvāta izvēle par vairāku darbību veikšanu vai neveikšanu. Vispirms tiek piedāvāts jaunizveidoto datubāzi reģistrēt OpenOffice.org sistēmā kā datu avotu (Yes, register the database for me). Tas dotu iespēju piekļūt šai datubāzei no citām OpenOffice.org lietotnēm. Parasti gan izvēlēsimies noliedzošo atbildi par reģistrēšanos (No, do not register the database).

Nākamās opcijas ir tabulas vedņa automātiska palaišana vienas tabulas izveidei (Create tables using the table wizard), kā arī automātiska datubāzes atvēršana rediģēšanai pēc vedņa pabeigšanas (Open the database for editing). Pirmā iespēja, ja aktivizēta, palaidīs vedni, kas izveidos vienu tabulu, piedāvājot dažādu tabulu piemērus no paraugu krātuves. Otra vienkārši atvērs datubāzi rediģēšanai, kas ir noklusētais iestatījums:Datubāzei jābūt saglabātai kā failam, pirms ar to sāk darbu, tādēļ Base to piedāvās izdarīt:

1M5L_02_41_02_

Datubāzes saglabāšanai nepieciešams norādīt faila nosaukumu (Base piedāvās New Database), tā potenciālo atrašanās vietu, ko var norādīt, vai nu to izvēloties no svarīgāko failu atrašanās vietu saraksta (Places), vai arī izmantojot aktuālās mapes norādītāju. Ja vēlas saglabāt failu jaunā mapē, var izmantot mapes izveidošanas pogu (Create Folder). Ja vēlamies saglabāt datubāzi failā, kas jau eksistē, tad izvēlas to no failu saraksta ar peles kursora vai kursortaustiņu palīdzību un pēc saglabāšanas apstiprināšanas (Save) apstiprinām faila pārrakstīšanas operāciju.

3.1.2.2. Esošas datubāzes atvēršana

Vispirms var atvērt Base nesen izmantotu datubāzu sarakstu (Recently used), izmantojot nolaižamo kombinācijlodziņu:

Izvēloties datubāzes atvēršanu izmantojot pogu Open:

Tiks piedāvāts failu atvēršanas dialoglodziņš. Tas ir identisks saglabāšanas dialoglodziņam, taču nav pieejams faila nosaukuma uzdošanas lauks – to norāda, veicot peles dubultklikšķi, vai kursortaustiņiem, Enter izvēloties no failu saraksta:


3.1.2.3. Savienošana ar ārējo datubāzi

Base ir iespējams arī izmantot, lai savienojumu ar ārējām datubāzēm (Connect to an existing database). Kā datu avoti ir izmantojami vienkārša formatēta teksta un izklājlapu dokumenti, Novell Evolution e-pasta klienta vietējās un LDAP adrešu grāmatas, MySQL datubāzes, kas atrodas uz ārējā servera, kā arī jebkura cita veida datubāzes, izmantojot ODBC (Open DataBase Connectivity) un JDBC (Java DataBase Connectivity) sistēmas.