Ievietojot kursā aktivitātes, kurās ir paredzēta vērtēšana, vērtējumu grāmatā automātiski tiek izveidota atbilstošā vērtējumu vienība. Pēc noklusējuma visas vērtējamās aktivitātes tiek pievienotas Bez kategorijas kategorijai (Uncategorised). Vēlāk to var izmainīt.
Piemēram, kursam tiek pievienota bezsaistes aktivitāte (Offline activity) “Mājasdarbs1” ar parametriem pēc noklusējuma. Darbību secība šāda uzdevuma paveikšanai ir parādīta 84. attēlā.
84. att. Bezsaistes aktivitātes pievienošana
Tagad, lai aktivitāti “Mājasdarbs1” pārvietotu uz vērtējumu kategoriju “Mājasdarbi”, Kategoriju un vienību rediģēšanas režīmā šai aktivitātei ieslēdz pārvietošanas režīmu un norāda uz kuru pozīciju notiks pārvietošana. Darbību secība tāda uzdevuma veikšanai parādīta 85. attēlā.
85. att. Aktivitātes pārvietošana uz vērtējumu kategoriju
Labāk būtu, ja pirms aktivitāšu pievienošanas ir jau izveidota kursa vērtēšanas kategoriju struktūra.
Iepriekšējā nodaļā izveidotajā vērtējumu kategorijā “Mājasdarbi” pievienosim vēl divas bezsaistes aktivitātes:
Pašā sākumā, kad kursam tiek pievienota aktivitāte, tai var norādīt maksimālo vērtējumu, laukā Vērtējums (Grade) izvēloties nepieciešamo punktu skaitu un parametru grupā Vispārējie moduļa iestatījumi (Common module settings) Vērtējumu kategorijā (Grade category) norādot, kurā vērtēšanas kategorijā tā būs iekļauta (skat. 86. att.).
86. att. Vērtējumu kategorijas un vērtējuma norādīšana aktivitātei
Aktivitātei “Mājasdarbs1” izlabo maksimālo vērtējumu no 100 uz 10 punktiem. To dara, kursā ieslēdzot rediģēšanas režīmu, izsaucot aktivitāti “Mājasdarbs1” uz labošanu un laukā “Vērtējums (Grade)” izvēloties “10”.
Rezultātā kursā ar nosaukumu “Paraugkurss” ir izveidota vērtējumu kategorija “Mājasdarbi” un tajā ir ievietotas trīs aktivitātes (vērtējumu vienības) “Mājasdarbs1”, “Mājasdarbs2” un “Mājasdarbs3”. Kursa vērtētāja atskaite ir parādīta 87. attēlā.
87. att. Kategorijas “Mājasdarbi” vērtējumu vienības