Microsoft Word 2010

16. PIELIKUMI

16.1. Par dokumentu iepriekšējo versiju atjaunošanu

Lietotnē Word 2010 ir jauninājums – iespēja izvēlēties režīmu, kurā, aizverot dokumentu bez izmaiņu saglabāšanas, šī dokumenta pēdējā automātiski saglabātā versija ar visām izmaiņām tiek uz laiku saglabāta, lai, atverot dokumentu vēlreiz, izmaiņas varētu atgūt.

Lai iestatītu šo režīmu:

  • ar cilnes File Backstage skata navigācijas rūts komandu 1 atver dialoglodziņu Word Options;
  • dialoglodziņa cilnes Save grupā Save Documents atzīmē atbilstošās izvēles rūtiņas un iestata automātiskās saglabāšanas periodu:

2

Ja atkārtoti atver dokumentu, kurš tika aizvērts, nesaglabājot pēdējās izmaiņas (ar pogu 3), var piekļūt šī dokumenta pēdējai automātiski saglabātai versijai.

Lai to izdarītu:

  • atver cilnes File Backstage skata navigācijas rūts cilnes Info lappusi. Grupā Versions redzama informācija par atvērtā dokumenta iepriekšējās versijas saglabāšanu, piemēram:

4
- šodien, plkst 9:47 ir saglabāta dokumenta versija, kad tas ticis aizvērts bez saglabāšanas;

  • saglabāto versiju atver ar klikšķi uz informācijas par to. Dokuments tiek atvērts ar to pašu nosaukumu un paplašinājumu .asd (Autosaved Version), turklāt virsraksta joslā pie dokumenta nosaukuma redzams arī saglabāšanas datums un pulksteņlaiks, bet dokumenta augšpusē zem lentes novietota business bar (darījumu josla):

5

  • ja vēlas atjaunot dokumentu šajā saglabātajā versijā, piespiež business bar pogu 6. Atvērtais dokuments tiek aizvietots ar izvēlēto iepriekš saglabāto versiju.

Ja bez saglabāšanas aizver dokumentu, kurš tiek aizvērts pirmo reizi un līdz ar to tam nav piešķirts nosaukums, šī dokumenta pēdējā saglabātā versija tiek saglabāta ar lietotnes automātiski piešķirtu nosaukumu mapē Unsavedfiles. Lai piekļūtu šiem dokumentiem:

  • izpilda klikšķi uz cilnes File Backstage skata cilnes Info lappuses pogas Manage Version (parādās poga Recover Unsaved Documents);
  • izpilda klikšķi uz pogas Recover Unsaved Documents:

7

Tiek atvērts dialoglodziņš Open, kurā var izvēlēties vajadzīgo dokumentu un to atvērt.